חוגי ילדים - רובוטיקה, שישי גלישה, קרמיקה, אומנות, פימו, צילום, דרמה, מבוכים ודרקונים ועוד.

המחלקה שמה לפניה לבנות ולקדם שיתופי פעולה ופרויקטים בקהילה, כגון תיאטרון קהילתי, בנק זמן, ועוד.

המחלקה שותפה לקידום השילוב של ילדים וילדות במרחבי הפעילות השונים במועצה יחד עם אגף החינוך ואגף רווחה וקהילה.

 

חוגי העשרה נפתחים בהודעה טלפונית או מייל בלבד! בהתאם לכמות הנרשמים.

מוזמנים להגיע לכל פעילות לשיעור ניסיון - בהרשמה מראש בלבד.

 

רובוטיקה - טכנו-טריק - חברת ממריאים

חוג טכנולוגי חדשני המשלב לימוד תיאורטי בנושאי חוקי הפיזיקה, ההנדסה והמכניקה ע"י בניית מודלים ייחודיים כמו: מנוף הידראולי, עץ גולות מנגן, דינוזאור מהלך ועוד
במהלך השנה בונים כ- 10 דגמים ואת כולם מקבלים הביתה (מותנה ברכישת ערכה!)

 

קרמיקה

טכניקות יצירה בחימר, צביעה ושריפה. פיסול מונחה לצד יצירה חופשית, התנסות בעבודה עם אובניים, עבודה בקצב אישי.
למי מיועד? א'-ו' (לפי קבוצות גיל)

 

דרמה ומשחק

פיתוח היצירתיות, הביטחון האישי והדמיון בעזרת תרגילי תיאטרון, טכניקות משחק, אלתור ושכלול יכולת העמידה מול קהל.
למי מיועד? ד'- ו', ז' ומעלה

 

חוג מבוכים ודרקונים

בואו אל ההרפתקה...בואו להיות לוחמות, אבירים, קוסמות או גנבים. בואו לחקור עולמות חדשים, להיתקל במפלצות ומכשולים בדרך אל המטרה. משחק התפקידים מעולמות הפנטזיה שמשוחק בכל רחבי העולם.
דרך המשחק נתרגל עבודת צוות, שיתופי פעולה וקבלת החלטות. טוב מול רע, עיקר מול טפל, השלכות של הבחירות שלי על המשחק ועל החברים שלי.
למי מיועד? ד' ומעלה.

 

חוגי סיירות של הקק"ל ע"ש אורי מימון

חוגי הסיירות פותחים בפני המשתתפים בחוג דלת לשטח, לחוויות מאתגרות, מעודדים עצמאות וטיילות מתקדמת במסגרת קבוצתית חזקה. מוזמנים לבוא איתנו למקומות שרק אנחנו מגיעים אליהם ולהכיר את הארץ דרך הטיולים והשטח!
למי מיועד? ה' ומעלה.

 

קורס סטופ מושן

סטופ מושן היא בעצם אנימציה קלאסית, שגורמת לנו להרגיש שעצמים דוממים זזים בכוחות עצמם.
אנימציית סטופ מושן מורכבת מסדרת תמונות מאוד מאוד דומות זו לזו רק בשינויים קלים וכאשר אנו צופים בהם ברצף העין שלנו מחברת אותם לתנועה רציפה. כך היו מכינים סרטונים כמו סרטים מצויירים לפני עידן המחשבים והתוכנות.
יהיו לנו 8 מפגשים של שעה וחצי בהם נלמד להפיק סרטונים על ידי שימוש בניידים האישיים ובאפליקציה חינמית (כך שתוכלו להמשיך וליצור גם בבית), נעבוד גם עם מצלמה מקצועית, נלמד קצת על תאורה ואיך לערוך ולשלב מוסיקת רקע.
נלמד לבנות תסריט ונעבוד עם מגוון חומרים ואפשרויות.
למי מיועד? ד-ו, ז-ט

 

שחמט

שחמט הוא משחק עתיק המחבר בין דורות, גילאים, מינים, אומות, כבר 2500 שנה. משחקים בו אנשים מכל העולם. כולם משתמשים בשפה אחת: שפת השחמט. בקורס זה נלמד את השפה המיוחדת של השחמט, שיש לה היבטים רבים ומגוונים, ושהלהיבה אנשים במשך דורות רבים.
שמחט הוא בעיקר משחק אסטרטגי. חלק הארי של המשחק הוא להבין את היעדים אליו השחקן חותר. להשתפר בשחמט, משמעותו להשתפר כאדם חושב. שחמט מאפשר להיות ערמומי, רומנטיקן, מדען ושחקן. אני מקווה שבסופו של החוג תכירו בעצמכם את התכונות הללו, ותדעו להשתמש בהם במהלך
המשחק, וגם מחוצה לו.
חוג שחמט למתחילים עם אסף סופר - לילדים בכיתות א'-ד'
יתקיימו שני מפגשים בשבוע:
ימי שני | 18:00 - 17:00 – מפגש עיוני בזום - לימוד תוכנות שחמט. הצגת הנושא הנלמד ,שיתוף הילדים בתהליך הלמידה, תוך הסברים דיון ותרגול עם תוכנות שחמט פשוטות וידידותיות בלווי המורה.
ימי שישי | 15:00 – מפגש מעשי בזום - יישום החומר הנלמד תוך כדי משחק וקיום משחקי שחמט תחרותיים / ידידותיים באמצעות תוכנות שחמט.
חוברות עבודה: במהלך השבוע, נתקדם עם חידות נחמדות ואינטליגנטיות בחוברת עבודה המיועדת לעבודה עצמית.
נבחרת שחמט משגב עם אסף סופר - כיתה ד' ומעלה, נוער ומבוגרים
יתקיימו שני מפגשים בשבוע:
ימי שני | -19:30 18:00 – לימוד עיוני בזום - נלמד איך להיות מעולים בשחמט. נשחק שחמט, נלמד טריקים, תחבולות, אסטרטגיות, נאתר פתרונות יצירתיים וערמומיים. ננתח משחקים של אלופי עולם, נלמד מהם.
ימי שישי | 15:00 – תחרויות ללימוד והתנסות מעשית בזום - יישום החומר הנלמד תוך כדי משחק וקיום משחקי שחמט תחרותיים / ידידותיים באמצעות תוכנות שחמט.
על המורה: אסף סופר הוא מועמד לאמן בשחמט, מורה מקצועי לשחמט, מנהל מיזם השחמט בעיר טבריה

 

נגרות

אומנות

בישול ואפייה

צילום

 

ילדים ונוער
    שם החוג/קורס מרכז גילאים יום שעות מחיר מרצה/מדריך פרטים והרשמה
    אומנות רב תחומית א-ג חדר אומנות בית הנוער 7-9 שני 13:45-15:15 276 וייסבלום ליאור להרשמה
    אומנות רב תחומית ד-ו חדר אומנות בית הנוער 10-12 שני 15:30-17:00 276 וייסבלום ליאור להרשמה
    גילון רובוטיקה א-ב שלוחת גילון 7-8 שלישי 13:45-14:45 231 צוות הענף סגור לרישום
    גילון רובוטיקה ג-ד שלוחת גילון 9-10 שלישי 14:50-15:50 231 צוות הענף להרשמה
    הרכס רובוטיקה א-ב שלוחת הרכס 7-8 רביעי 13:45-14:45 231 צוות הענף סגור לרישום
    הרכס רובוטיקה ג-ד שלוחת הרכס 9-10 רביעי 14:50-15:50 231 צוות הענף סגור לרישום
    חוגי סיירות כיתה ה-ח בית הנוער משגב 10-14 רביעי 15:30-17:00 291 צוות הענף להרשמה
    חוגי סיירות-כיתה ט בית הנוער משגב 15-15 רביעי 15:30-17:00 291 צוות הענף להרשמה
    מבוכים ד-ו משגב בית הנוער משגב 10-12 רביעי 15:30-17:00 261 מעיין רז להרשמה
    מבוכים ד-ו שכניה שלוחת הר שכניה 10-12 רביעי 17:30-19:00 220 מעיין רז להרשמה
    מבוכים תקשורת בית הנוער משגב 9-12 שלישי 13:45-15:15 220 מעיין רז להרשמה
    מורשת רובוטיקה א-ג שלוחת מורשת 7-9 שני 16:30-17:30 231 צוות הענף להרשמה
    משגב רובוטיקה א-ב בית הנוער משגב 7-8 חמישי 14:00-15:00 231 צוות הענף סגור לרישום
    משגב רובוטיקה ג-ד בית הנוער משגב 9-10 ראשון 14:00-15:00 231 צוות הענף להרשמה
    מתמטיקה גילון הסעה מרכז קהילתי משגב 0-0 שני 14:30-15:30 80 להרשמה
    נבחרת שחמט מרכז קהילתי משגב 10-99 שני 18:00-19:30 195 סופר אסף להרשמה
    קרמיקה א-ב חדר קרמיקה מפלס ארגמן 7-8 שלישי 13:45-15:15 276 ציפורי מיכל סגור לרישום
    קרמיקה ג-ד חדר קרמיקה מפלס ארגמן 9-10 רביעי 13:45-15:15 276 ציפורי מיכל סגור לרישום
    שחמט למתחילים מרכז קהילתי משגב
    מרכז קהילתי משגב
    10-99
    10-99
    שני
    שישי
    17:00-18:00
    15:00-16:00
    195 סופר אסף להרשמה
    שכניה רובוטיקה א-ב שלוחת הר שכניה 7-8 שני 13:45-14:45 231 צוות הענף סגור לרישום
    שכניה רובוטיקה ג-ד שלוחת הר שכניה 9-10 שני 14:50-15:50 231 צוות הענף להרשמה