תאריך:07/04/2021
כ"ה ניסן התשפ"א
שעה:20:00
מיקום:ישובי משגב
תמונת אירוע
מידע נוסף:

מצפה אביב
שורד השואה צבי נוימן, יליד מונקץ' הונגריה, היה נער בן 14 כשפרצה המלחמה. עבר עם חלק ממשפחתו לגטו ומשם נלקח לאושוויץ. צבי הוא אביו של שחר נוימן תושב מצפה אביב
גילון
הילה צ'ולסקי, דור שני לשואה, תספר על הוריה, ניצולי השואה, שהיו ילדים צעירים בפולין כשפרצה המלחמה. האב התגורר בגילון במהלך 11 השנים האחרונות וכתב ספר על חייו בתקופת המלחמה. אביה נפטר לפני כחצי שנה.
אידה פרטוש, דור שני לשואה, תספר את סיפורו של אביה חיים קלאגסברון בתקופת השואה. תוכן המפגש מבוסס על מסמכי תביעה שהגיש ועל מסמכים שאספנו מהארכיונים השונים במהלך השנים.
משפחת גזל תארח את גיא דגן שיספר את סיפורו של אביו יצחק דגן ז"ל, שהיה ילד בן 9 שברח ליערות ושרד את המלחמה. האב היה שנים איש עדות במכון משואה.
ליאת בלכר, דור שלישי למשפחה ניצולת שואה, מספרת מזה 20 שנה את סיפור משפחת מטשרנוביץ׳
זום אזורי
עדותה של דליה גביש, שנולדה בחיפה ב-1937 הגיעה עם אמה לביקור בני משפחה בפולין ומצאה עצמה בתוך המלחמה ובמחנה הריכוז ברגן בלזן. דליה היא אמה של אוסי בר נתן תושבת עצמון
יובלים
חיה הדר ממקימי יובלים, ילידת המחנות בקפריסין, תספר את סיפורם של הוריה על משואה, הישרדות, העפלה ותקומה
מורשת
עדותה של לאה נבנצל-סיפורה של תינוקת שנמסרה לשוטר פולני כדי שיצילה. הוריה נרצחו והיא מועברת למנזר, משם ללמשפחה פולנית עד להצלתה והבאתה ארצה.
הררית -יחד
עדותה של רות פרדס, תושבת הררית, שהיתה ילדה קטנה שהוחבאה בכפר הפולני הקתולי קמפנו
יעד
נעם רבון מספר את הסיפור של אביו, עדי רבון שהיה ילד כשכבשו הנאצים את ליטא ולאחר שלוש שנים קשות בגטו קובנה נשלח למחנות העבודה בדכאו. הוא שרד עם אביו את צעדת המוות, הצטרף לגיוס חוץ לארץ (גח"ל) ולחם לשחרור הגליל. היה ממייסדי חיל האוויר והשתחרר לאחר 35 שנות שירות בדרגת סא"ל
שכניה
סיפור הישרדותו של ד"ר וילהלם מייצנר מפי ביתו מירי האוזמן, אמה של הדס האוזמן- אגמון
עצמון
משפחת לוקץ מארחת את ניצול השואה מוריס גליק שהסתתר כילד צעיר מאד בזהות בדויה אצל משפחה נוצרית באנטוורפן. הוריו נשלחו לאושוויץ. אביו שרד. האם לא.
טלאל
משה בן דרור יתארח בביתה של ענת תלם
מצפה אביב
מיכל חסון ברדס מספרת את סיפור הישרדותה של אמה, מרים חסון

למידע נוסף מלאו פרטים
שם: מייל:
טל: