רכזת
יעל ברעם
טל: 04-9902323
פקס: 04-9902390

 

מזכירה: נטע קליין, טלפון: 04-9902323 / 04-990232804-9902322

 

שח מט
שחמט הוא משחק עתיק המחבר בין דורות, גילאים, מינים, אומות כבר 2500 שנה. משחקים בו אנשים מכל העולם. כולם משתמשים בשפה אחת: שפת השחמט. בקורס זה נלמד את השפה המיוחדת של השחמט, שיש לה היבטים רבים ומגוונים, ושהלהיבה אנשים במשך דורות רבים.
שמחט הוא בעיקר משחק אסטרטגי. חלק הארי של המשחק הוא להבין את היעדים אליו השחקן חותר. להשתפר בשחמט, משמעותו להשתפר כאדם חושב. שחמט מאפשר להיות ערמומי, רומנטיקן, מדען ושחקן. אני מקווה שבסופו של החוג תכירו בעצמכם את התכונות הללו, ותדעו להשתמש בהם במהלך המשחק, וגם מחוצה לו.

אז מה מחכה לנו?
בעיקר נלמד איך להיות מעולים בשחמט! נתכוון להקמת נבחרת תותחית בשחמט.
נשחק שחמט, נלמד טריקים, תחבולות, אסטרטגיות, נאתר פתרונות יצירתיים וערמומיים. ננתח משחקים של אלופי עולם, נלמד מהם. ונתחרה מול חברים לכיתה, שחקנים מישראל וממדינות אחרות. נצטרף לתחרויות וירטואליות וכן ברחבי ישראל.
כל הלימוד יעשה באמצעות אפליקציות של חידות ומשחקים ואתרים מובילים. במתכונת של שני מפגשים בשבוע. מפגש אחד יעסוק בעיקר בלימוד ואימון והשני בתחרות.
הקורס ייפתח בחזרה מהירה על חוקי המשחק. משם נתקדם ללימוד תבניות מורכבות של אסטרטגיה, טקטיקה, מציאת הייחוד האישי של כל שחקן ושחקנית. כמו כן נחקור את התפתחותם של אלופי ואלופות עולם בדרך אל התהילה, באמצעות ניתוח משחקיהם, ובעיקר שגיאותיהם.מחלקת העשרה ואומנויות בקהילה מתחדשת השנה בשלל פעילויות ומזמינה אתכם להצטרף אלינו, להתנסות, לחוות, להרחיב אופקים ולהנות.

לחצו לרישום לשחמט

 

חוגי הילדים מציעים פעילויות בתחומים מגוונים, בקבוצות קטנות בו כל ילד יוכל להתבטא ולהתפתח תוך דגש על למידה חוויתית.

חוגי ילדים - סדנת העצמה ואילוף, חוקרים צעירים, רופאים צעירים, רובוטיקה, שישי גלישה, קרמיקה, אומנות, פימו, צילום, דרמה, מבוכים ודרקונים ועוד.
המחלקה שמה לפניה לבנות ולקדם שיתופי פעולה ופרויקטים בקהילה, כגון תיאטרון קהילתי, פרויקט "אחרי", בנק זמן, מהל"ב – מרכזי השכלה ולמידה בקהילה.
מוזמנים להתעדכן באתר ובפרסומים במהלך שנת הפעילות ובפרסומים השוטפים.

 

חוגי מבוגרים מתקיימים במהלך השנה על פי הצורך שעולה מהקהילה.

 

חוגי העשרה נפתחים בהודעה טלפונית או מייל בלבד! בהתאם לכמות הנרשמים
מוזמנים להגיע לכל פעילות לשיעור ניסיון- בהרשמה מראש בלבד.